CDA: nieuwe economische Visie toont ambitie!

vrijdag, 06 september 2019 17:50

Het gaat goed met de economie in onze gemeente. Dat is belangrijk, aangezien de ondernemers in onze gemeente bijdragen aan een prettig woon- en leefklimaat. Zij zorgen voor werkgelegenheid maar zijn vaak ook erg betrokken bij de gemeenschap en leveren hier op allerlei wijzen een bijdrage aan.

Vaak ook financieel. De gemeente heeft nu een nieuwe economische visie opgesteld. “Een visie met veel ambitie!” aldus CDA-fractievoorzitter Harvy Schouten.

 

De gemeente heeft met ruim 60 ondernemers overleg gehad over de visie en hebben veel bij hen opgehaald. Zo is er door ondernemers aangegeven dat de gemeente een actievere rol op zich moet nemen bij faciliteren van verplaatsing van bedrijven naar de dorpscentra. De ondernemers willen structureel samen werken met de gemeente op het gebied van communicatie, marketing en evenementen.

 

Dan gaat het lukken om alle dorpscentra vitaal en levendig te houden. “Zowel in de visie als in de actie die daarbij hoort pakt de gemeente deze handschoen goed op”, zegt Harvy Schouten. “De gemeente gaat bedrijven die een toegevoegde waarde hebben voor onze dorpskernen actief benaderen om zich in onze gemeente te vestigen. Daarnaast wordt er centrummanagement geïntroduceerd met als doel samen met de ondernemers de centra levendiger en aantrekkelijker te maken”.

 


CDA-fractie: Harvy, Femke, Anja en Kirk

 

Het CDA is enthousiast over het ondersteuningsnetwerk voor agrarische bedrijven. Veel ondernemers worstelen met de aangescherpte provinciale regels en kunnen dergelijke ondersteuning goed gebruiken om hun bedrijf verantwoord voort te kunnen zetten, om te schakelen of te stoppen. In het vierde kwartaal wordt er een startbijeenkomst voor agrarische ondernemers georganiseerd waar ondernemers onder andere de mogelijkheid wordt geboden in gesprek te gaan met een coach van ZLTO. In zo’n gesprek wordt de situatie van de ondernemer en de ondersteuningsvraag doorgesproken en samen bepaald welke begeleiding de ondernemer nodig heeft.

 

Met de ondernemers van bedrijventerreinen wordt in de economische visie ingezet op het toekomstbestendig maken van de bedrijventerreinen. Samen met deze ondernemers worden bestaande knelpunten geïnventariseerd, worden deze knelpunten vervolgens zoveel mogelijk opgelost en wordt een lange termijn aanpak opgesteld.

 

Er wordt nu al gewerkt aan het opstellen van een Toeristisch Recreatief Actieplan dat eind dit jaar zal verschijnen. Hierin wordt uitgewerkt waar onze kansen liggen voor het aantrekken van toeristen en recreanten en wat er gedaan moet worden om die kansen te verzilveren. Denk hierbij bijvoorbeeld aan goede bereikbaarheid van onze dorpen en het buitengebied, goede en veilige fiets- en wandelpaden, aantrekkelijke dorpsgezichten en levendige centra. “Het mooie hiervan is, aldus Harvy Schouten, dat dit ook allemaal zaken zijn die belangrijk zijn voor onze inwoners!”


Plaats reactie

Alle reacties worden voor plaatsing op de website vooraf gecontroleerd door de beheerder van deze website, uit zijn/haar beslissing kunnen geen rechten ontleend worden
Reacties met vloekwoorden en/of het gebruik van schuttingwoorden worden niet geplaatst.


Beveiligingscode
Vernieuwen

BlikOp Sint-Michielsgestel maakt gebruik van cookies. Dit doen wij om onder andere de website te kunnen analyseren en daarmee het gebruiksgemak te vergroten. Daarnaast plaatsen wij cookies om advertenties te tonen. Door gebruik te blijven maken van BlikOp Sint-Michielsgestel, of door op 'Akkoord' te klikken, geeft u toestemming voor het gebruik en plaatsen van cookies. Wilt u meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons privacybeleid.
Akkoord