Schriftelijke vragen conform artikel 39 RvO: Corona Virus en ondernemers in Gemeente Sint-Michielsgestel

maandag, 16 maart 2020 12:16

Geacht college, het Corona-virus waart rond door onze provincie en onze gemeente.Dit raakt veel inwoners, maar zeker ook ondernemers beginnen nu de gevolgen te ondervinden.

En er zijn ook ondernemers die de gevolgen nog zullen gaan voelen. Kortom, een groot probleem dat op onze gemeente afstevent, gezien het aantal bedrijven en zelfstandigen dat in onze gemeente is gevestigd.

Naar aanleiding van deze probleem heeft de VVD de volgende vragen:

 

1. Welke maatregelen kan de gemeente nemen om deze ondernemers te ondersteunen?

 

2. Welke hulp kan de gemeente bieden aan deze ondernemers?

 

3. Heeft de gemeente reeds aansluiting gezocht bij andere gemeenten om vanuit Den Haag aanvullende fondsen te verkrijgen om ondernemers en inwoners te kunnen ondersteunen?

 

4. Is de gemeente voornemens om ondernemers en zzp’ers in deze tijd extra te ondersteunen, bovenop de maatregelen die reeds door de Rijksoverheid zijn afgevaardigd?

 

a. Sluit de gemeente bijvoorbeeld aan bij voorstel van de Rijksoverheid om uitstel van betaling omzetbelasting, loonheffing en vennootschapsbelasting door te voeren en dus de ondernemers uitstel van betaling te verlenen voor de aanslag onroerendzaakbelasting? Dit om voor elkaar te krijgen dat de ondernemers enigszins geholpen worden bij het probleem van acute liquiditeit?

 

5. In aanvulling op vraag 4a is het ook mogelijk om dit voor alle inwoners van onze gemeente te regelen?


Plaats reactie

Alle reacties worden voor plaatsing op de website vooraf gecontroleerd door de beheerder van deze website, uit zijn/haar beslissing kunnen geen rechten ontleend worden
Reacties met vloekwoorden en/of het gebruik van schuttingwoorden worden niet geplaatst.


Beveiligingscode
Vernieuwen

BlikOp Sint-Michielsgestel maakt gebruik van cookies. Dit doen wij om onder andere de website te kunnen analyseren en daarmee het gebruiksgemak te vergroten. Daarnaast plaatsen wij cookies om advertenties te tonen. Door gebruik te blijven maken van BlikOp Sint-Michielsgestel, of door op 'Akkoord' te klikken, geeft u toestemming voor het gebruik en plaatsen van cookies. Wilt u meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons privacybeleid.
Akkoord