Dorpsplan Den Dungen zet grote lijnen uit voor komende jaren.

dinsdag, 12 november 2019 20:12

De gemeenteraad heeft 31 oktober de ontwerpvisie van Den Dungen aangenomen. PPA wil dat nu actief gewerkt wordt aan de ontwikkeling van een aantrekkelijk Dungens centrum en wil bouwen voor de toekomst.

Meer woonruimte en minder leegstand

De PPA is blij met deze centrum visie die richting geeft waar we willen bouwen voor de Dungenaren. Hoe het Dungens centrum ontwikkeld kan worden en welke kansen we zien om het dorp nog aantrekkelijker te maken. Er is gedacht over verplaatsing van de Jumbo naar een betere locatie, hoe leegstand van winkels, bibliotheek en Blauwe Scholk aan te pakken, en over het aantrekkelijker maken van het gebied rond de Kerk.

 

Wij omarmen de visie dat we nu en in de toekomst moeten blijven bouwen voor alle Dungenaren. Als de huidige bouwplannen op Grinsel-Triestpad en Jacobskamp straks afgerond zijn, ziet PPA de goede mogelijkheden om in het centrumgebied, de Veldstraat, op het Grienselhof en aan de oostkant van het dorp ‘eerst’ te bouwen.

 

 

Om alle Dungenaren, ook onze jongeren, in de toekomst ergens te laten wonen, is het goed dat we daarna gaan kijken naar de mogelijkheden aan de westkant. Uiteraard in goed overleg met grondeigenaren. En daarbij moet ons dorpse karakter wel bewaard blijven. De PPA wil zeker niet bouwen in de Kloosterstraat, laat daar geen onduidelijk over bestaan.

 

Respect voor duurzaamheid en het dorpse

PPA wil met respect voor natuur en milieu bouwen en grijpt deze kans aan om duurzaam, gasloos en energie neutraal te bouwen. Ook willen wij woningen die passen in stijl van het dorpse karakter van Den Dungen. Maar dan wel voor ieder wat wils en daarmee bedoeld de PPA, bouwen voor starters, ouderen, eenpersoons huishoudens en gezinnen. En dan zowel huur-, als koophuizen wel te verstaan, want dat is ook waar de Dungenaren ons om vragen.

 

Verkeersveiligheid

De PPA heeft zorgen over de verkeersveiligheid in Den Dungen. Toenemende groei zorgt voor meer verkeer. De hoofdweg van de Brug tot Meulen wordt daardoor alsmaar drukker. Wij zijn blij dat hiervoor in de dorpsvisie aandacht was, en de mogelijke omleidingsroute zien wij als een kans om in de toekomst de verkeersdruk van deze wegen en Bosscheweg terug te dringen. Deze omleiding zou het hele centrum in de toekomst verkeersluw en verkeersveiliger kunnen maken.

 

We horen graag uw mening op dit en andere thema’s in onze gemeente. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Rene van der Burgt: Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.


Plaats reactie

Alle reacties worden voor plaatsing op de website vooraf gecontroleerd door de beheerder van deze website, uit zijn/haar beslissing kunnen geen rechten ontleend worden
Reacties met vloekwoorden en/of het gebruik van schuttingwoorden worden niet geplaatst.


Beveiligingscode
Vernieuwen

BlikOp Sint-Michielsgestel maakt gebruik van cookies. Dit doen wij om onder andere de website te kunnen analyseren en daarmee het gebruiksgemak te vergroten. Daarnaast plaatsen wij cookies om advertenties te tonen. Door gebruik te blijven maken van BlikOp Sint-Michielsgestel, of door op 'Akkoord' te klikken, geeft u toestemming voor het gebruik en plaatsen van cookies. Wilt u meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons privacybeleid.
Akkoord